Elektroliza

Cennik


Elektrokoagulacja

Zabieg elektrokoagulacji jest bezpieczny i krótki. Kosmetyczka wykonująca zabieg nie rani ciała, dotyka igiełką miejsc, w których naczynko jest otwarte i pod wpływem impulsów elektrycznych – ścinających białko, naczynko samoistnie się zamyka i uszczelnia. latego należy przeprowadzić kilka zabiegów.

Dla mniejszych naczynek wystarczają 1-2 zabiegi, dla naczynek większych lub sieci otwartych naczynek trzeba przygotować specjalną kurację i ustalić indywidualnie terminy wizyt.

Efekty zamykania naczynek widoczne są zaraz po zabiegu, proces gojenia się ranki trwa średnio 1-2 tygodni. Zamykać naczynka można o każdej porze roku, jednak zimą nie jest wskazane wykonywanie tego typu zabiegu ze względu na zbyt duże skoki temperatur.

Usuwanie teleangiektazji odbywa się przy użyciu elektrody, która jest bardzo cienką igłą. Przez kilka sekund wprowadza się prąd do naczynka włosowatego, przez co naczynko kurczy się i przestaje być widoczne. Po zabiegu może powstać mały strupek, który znika średnio po upływie trzech do pięciu dni. Po zabiegu elektrokoagulacji skóra może być przez jakiś czas nieznacznie zaczerwieniona. Jednorazowa elektrokoagulacja może nie być w stanie zlikwidować wszystkich naczynek, dlatego przeważnie potrzeba jest większa ilość zabiegów. Będą one wówczas wykonywane w odstępach czasu wynoszących czternaście dni. W ten sposób daje się skórze czas na regenerację.

Zabieg odbywa się bez ograniczenia obowiązków zawodowych. Skóra po zabiegu (w zależności od częstotliwość prądu) jest lekko podrażniona i zaczerwieniona. Proces gojenia jest bardzo krótki i trwa w zależności od wrażliwości skóry - od jednego do kilku dni.


Usuwanie owłosienia

Elektroliza jest metodą epilacji z wykorzystaniem prądu galwanicznego, czyli prądu stałego o niskim natężeniu. Metoda elektrolizy galwanicznej jest skuteczna, choć powolna - zniszczenie jednego mieszka wymaga ok. 30 sekund. Jej główną zaletą jest natomiast skuteczne leczenie również zniekształconych mieszków włosowych (uszkodzonych przez domowe metody depilacji).

Termoliza wykorzystuje prąd zmienny o wysokiej częstotliwości. Metoda jest szybka i skuteczna do usunięcia owłosienia również włosów cienkich i pozbawionych barwnika.

Blend ta metoda łączy oba sposoby zabiegów razem, zabieg jest mniej bolesny, ale trwa dłużej. Dochodzi do termicznego i chemicznego uszkodzenia mieszka włosowego. Niezaprzeczalną zaletą metody Blend jest jej skuteczność, bez względu na stadium wzrostu włosów. Metoda sprawdza się przede wszystkim w przypadku włosów grubych i mocnych. Nowo wyrosłe włosy i meszek powinny być usuwane wyłącznie za pomocą termolizy.

Podstawą sukcesu zabiegów epilacji jest regularność wizyt w gabinecie i rezygnacja z dotychczas stosowanych metod usuwania owłosienia.

Metodyka zabiegu:

Podczas zabiegu wprowadza się igłę do mieszka włosowego i do brodawki włosa zostaje dostarczany na kilka sekund prąd. Następnie delikatnie wyciąga się igłę i włos wyciąga przy pomocy pęsety. W czasie jednego zabiegu usuwa się około 20-50 włosów, po zabiegu może wystąpić obrzęk skóry. Zaleca się okłady z wyciągu szałwii, nagietka oraz przez kilka dni smarować maścią cynkową. Metoda jest skuteczna w stosunku do włosów znajdujących się w fazie wzrostu. Włosy które często odrastają najczęściej są w fazie spoczynku lub przejściowej, dlatego należy przeprowadzić kilka zabiegów.

Przeciwwskazania:

Tarczyca, cukrzyca,
ciąża,
rozrusznik serca, metalowe elementy w organizmie,
uczulenie na prąd galwaniczny,
stany alergiczne skóry,
stany zapalenia mieszków włosowych,
grzybice,
drożdżyce,
wiek poniżej 16 roku życia, niezakończony wzrost kości,
choroby serca i wady, nadciśnienie,
epilepsja,
stosowanie maści i kremów depilacyjnych oraz peelingów chemicznych,
miesiączka,
zapalenie żył, zaburzenia krzepnięcia, żylaki,
ciężka nerwica, choroby psychiczne,
trądzik pospolity, różowaty,
choroby zakaźne, gruźlica,
w trakcie doboru lekarstw,
nowotwory i stany ich leczenia za zgodą lekarza,
ogólne osłabienie organizmu, ostre stany infekcyjne i zapalne,
stan po terapii RTG,
nie wykonujemy w okolicy pach i pachwin,
tendencje do tworzenia się blizn keloidy.
NIE USUWAMY ZAROSTU ZE ZNAMION,MYSZEK,BRODAWEK PIEPRZYKOW, OTOCZKI BRODAWKOWEJ


 Zalecenia do domu dla klientki:
Nie drapiemy się, drażnimy, usuwamy strupków; muszą odpaść w sposób naturalny,
nie wystawiamy na ekspozycję UV, czy to słonecznego czy też solarium,
rezygnujemy z sauny, basenów wszędzie tam, gdzie może dojść do zakażenia skóry poprzez przerwaną ciągłość naskórka,
NALEŻY UŻWYWAĆ KREMÓW Z FILRAMI nawet podczas okresu jesienno-zimowego UV, są też obecne w tym okresie i nie zobowiązuje to naszej klientki do rezygnacji z nich,
wszelkie peelingi:
   MECHANICZNE
   ENZYMATYCZNE,
   DROBNOZIARNISTE,
   KWASY OWOCOWE.
są zabronione w okresie trzech tygodni przed zabiegiem i po.